Gökhan Kuloğlu Kimdir?

gökhan-kuloğlu

20 Mart 1991 Trabzon doğumlu Gökhan Kuloğlu, seyahat, sanat, teknoloji hikayeleri anlatan yazardır. Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunudur. Sinema Yüksek Lisans bölümünden mekteplidir. İletişimin her türlüsüne biraz aşinadır, öğrenir ve öğretir.

Avrupa Rüyası seyahat firmasının Medya & Operasyon Koordinatörüdür. Dünyanın farklı yerlerini gezerek, seyahat etmeyi düşünenlere ilham verecek rotalar planlayıp; yol hikayeleri anlatmaktadır.   

Öğrenmenin sınırı yok diyerek başka bir kültürü tanıma adına 2015’te kurduğu Japon Sineması Platformu ile Türkiye – Japonya ilişkileri üzerine yayınlar çıkardı. Daha önce konusunda hiç araştırılmamış yüzlerce makaleyi Japonca kaynağından Türkçe’ye kazandırdı. Japon kültürü çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Herkesin hayatında önemli köşe taşları bulunur. Yol hikayelerini dinlemek, paylaşmak ve hayal dünyasını geliştirmekte Gökhan için bu sebeple önemli. 2018’de kurulan Gezgin Zirvesi Platformunun genel koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Bu platform çatısı altında dünyayı rüzgarla, benzinle, otostopla, yürüyerek, bisikletle gezenlerin hikayelerini her yıl Mart ayında bir araya getiriyor. Anlatıyor, yeni hikayeler biriktiriyor ve paylaşıyor. Gezgin Zirvesi çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Gökhan Kuloğlu kimdir diyecek olursanız kendisine hikaye anlatıcı diyor.

“Yazar, çizer, gezer, ilham verir, tur planlar, ekip ruhuna inanır, daima ilerisini hedefler ve insanların hayal dünyasına renk katar.”

Gökhan Kuloğlu Çalışmaları & Kitapları

Bernard Shaw’ın da söylediği gibi “mutluluğu üretmeden, tüketmeye hakkımız yoktur.” İlkokul sıralarında sanatla içli dışlı bir sürü etkinlikte yer aldı. Tiyatro oyunlarında oynadı, şiir, resim yarışmalarına katıldı ve hepsinden önemlisi kütüphaneci olarak bol bol okudu. Okumak, mutlu olmanın ilk adımıdır diye düşünür ve her zaman okurken üreteceklerini hayal eder. Okuduklarından, öğrendiklerinden yola çıkarak Gökhan’da yıllar içerisinde üretti, yazdı, çizdi.

Gökhan Kuloğlu kitapları neler diyecek olursanız “Başlangıcından Günümüze Japon Sineması” ve “Tezuka’dan Miyazaki’ye Anime ve Manga” kolektif kitapları yazarı ve editörüdür. Japon Sineması E-Dergisi, Yattaa Dergisi, Sonata Dergisi gibi dergilerin genel yayın yönetmenidir. Gökhan Kuloğlu dergi, kitap gibi çalışmalarının bir kısmına buradan ulaşabilirsiniz.

Üniversite sıralarında iş hayatına atılmış televizyon programcılığı, reklamcılık, vakıf, turizm gibi farklı alanlarla içli dışlı olmuştur. Hayatı, çalışarak, deneyimleyerek öğrenileceğine inananlardandır. Öyle, armut piş, ağzıma düşe, torpile vs. inanmaz, ihtiyaç duymaz. Kazanmak için emek verir. TRT, Vapurda Çay Simit Sohbet, 7 Nota Prodüksiyon, IGIAD, Marmara Medya Merkezi, Avrupa Rüyası gibi kurumlarda çalışmıştır. Gökhan Kuloğlu hakkında ayrıntılı bilgiye ve kendisine sıkça soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.  

Bugüne Kadar Neler Yaptım?

  • TRT’de yayınlanan Vapurda Çay Simit Sohbet programında çalıştı.
  • TRT Radyo’da defalarca kez konuk olup Japon kültürü ve Japon sineması üzerine röportajlar verdi.
  • TRT’de yayınlanan Afrika ve Osmanlı belgeselinde yapımcı asistanlığı yaptı.
  • Avrupa Rüyası firmasının 2015’ten beri Medya koordinatörlüğünü ve yurtdışı turları uzmanlığı yapmaya devam ediyor. Rotalar planlıyor, seyahat aşığı gezginler için bir turizm firmasının medyasını renklendiriyor.
  • Gezgin Zirvesi etkinliğinin genel koordinatörlüğünü yapıyor. Yol hikayelerinin tek çatı altında buluşması için uğraşıyor.
  • Gezgin Zirvesi Ödülleri organizasyonun yöneticiliğini yapıyor.
  • Japon Sineması Platformu’nun kurucusu. Comikon İstanbul etkinliğinde de medya sponsorlarından.

Oku, Öğren, Deneyimle, Paylaş

Hep 3. kişi ağzından anlatmak olmak dedim ve burada sözü kendime verdim. Gezi deneyimlerimi, okumalarımı ve kişisel düşüncelerimi besleyecek her türlü blog, dergi, yayını ve organizasyonu takip ediyor, kendi blogumun takipçileri ile de zaman zaman bir araya gelerek gezileri üzerine konuşuyorum. Avrupa Rüyası ile dünyayı karış karış geziyoruz. Siz de bize katılmak isterseniz gezilerimi takip edebilirsiniz!

Beni Sosyal Medyadan Takip Edin

Bana gkhankuloglu@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Beni takip etmek isterseniz, sosyal medya hesaplarımı takibe alabilirsiniz:

heyecan

Instagram

Facebook

pinterest

Tumblr

gökhan-kuloğlu-çalışmalar-kitapları

gökhan-kuloğlu-kitapları-çalışmaları-2

4 thoughts on “Gökhan Kuloğlu Kimdir?

  1. Gökhan Kuloğlu kimdir diyecek olursanız “öğrenmeyi, paylaşmayı seven” her şartta değişmeyen liseden bugüne arkadaşım dediğim kişidir. Başarılarının devamını dilerim arkadaşım.

    1. Teşekkür ederim Ece, lise yıllarından bugüne arkadaşlığımızı unutmadığın için. Animasyon alanında çalışmalarını severek takip ediyorum. Gelecek yılların sana daha çok başarı getirmesi dileklerimle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir