20 Mart 1991 Trabzon doğumlu Gökhan Kuloğlu, profesyonel turizmcidir. Avrupa Rüyası seyahat acentesinin Medya & Operasyon Koordinatörüdür. Ayrıca, 2015 yılında kurmuş olduğu Japon Sineması Platformu’nun kurucusudur. Son olarak gerekirse Gezgin Zirvesi platformunun genel koordinatörüdür.

“Yazar, çizer, gezer, ilham verir, tur planlar, ekip ruhuna inanır, daima ilerisini hedefler ve insanların hayal dünyasına renk katar.”

Gökhan Kuloğlu Çalışmaları & Kitapları

“Başlangıcından Günümüze Japon Sineması” ve “Tezuka’dan Miyazaki’ye Anime ve Manga” kitaplarının yazarıdır. Japon Sineması E-Dergisi, Yattaa Dergisi,Sonata Dergisi gibi dergilerin genel yayın yönetmenidir.

2009 yılında Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulunda İngilizce dil eğitimi aldı. 2010-14 yılları arasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. İş hayatında televizyon, reklam, vakıf, turizm gibi farklı alanlarda görev yaptı.

2012-14 yılları arasında Marmara Medya Medya Merkezinde Tasarım& Medya departmanı koordinatörlük görevini üstlendi. 2015 yılında Japon Sineması Platformu kurarak Japon Yayınları ile dergi, kitap gibi ortak yayınlar çıkarttı. Platformun halen yöneticiliğini yapmaktadır. 2018 yılında Gezgin Zirvesi etkinliğinin “Genel Koordinatörlüğü” görevini üstlenmiştir. (Aynı etkinlik 2020 yılında da yapılacaktır.) 2015 yılından itibaren Avrupa Rüyası Seyahat Acentesinde “Medya Koordinatörlüğü” ve “Avrupa Turları Operasyon Yöneticisi” görevlerini yapmaktadır.

gökhan-kuloğlu-çalışmalar-kitapları

gökhan-kuloğlu-kitapları-çalışmaları-2

Gökhan Kuloğlu Kimdir?” için 2 yorum

  1. Gökhan Kuloğlu kimdir diyecek olursanız “öğrenmeyi, paylaşmayı seven” her şartta değişmeyen liseden bugüne arkadaşım dediğim kişidir. Başarılarının devamını dilerim arkadaşım.

    1. Teşekkür ederim Ece, lise yıllarından bugüne arkadaşlığımızı unutmadığın için. Animasyon alanında çalışmalarını severek takip ediyorum. Gelecek yılların sana daha çok başarı getirmesi dileklerimle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.