Kendini Geliştir | Ücretsiz Sertifika Programları

dijital-pazarlama-sertifika-programları

Lise eğitimi bitti, sıra üniversite eğitimine geldi, evet üniversite eğitimi de bitti. Şimdi iş bulma zamanı geldi. Bu aşamada birçok firma ve birçok pozisyon kollarını açmış bizi bekliyor. Evet yanlış okudunuz. Böyle bir durum gün geçtikçe çok zor bir hal aldı. Kollarını açıp bekleyen sektörlere ve pozisyonlara başvurmak için, bizimle birlikte o pozisyonda gözü olanların arasından sıyrılmak gerekli. Peki, bu aşamada ne yapılmalı? Öncelikle gerçekten hemen iş bulmak ya da olan işinizde yükselmek için yapmanız gereken her anlamda kendinizi yetiştirmek gereklidir. Ücretsiz sertifika programları kendinizi geliştirmek anlamında biçilmiş kaftan.

İster mezun olduğunuz bölümle alakalı olsun isterseniz de farklı sektörlere ait olan sertifika programları olsun hangisini kendinize yakın buluyorsanız bu tarz programlara başvurabilirsiniz. Üniversitelerin ve bazı eğitim kurumlarını desteklerini de arkalarına alan birçok kurum günümüzde ücretsiz online eğitimler düzenleyerek ücretsiz sertifika adımında hizmet vermektedir.

Ücretsiz Sertifika Programlarına Nasıl Katılabilirim?

Günümüzde hali hazırda bir işi bulunan ve bu işinde yükselmeyi hedefleyenlerin en çok dert yandıkları konunun başında zaman ayırmamak gibi bir durum ortaya çıkıyor. Bunun için de eğitim kurumları online eğitimler de düzenlemektedirler. Bu da zaman kazanma ve istenilen her ortamdan derslere katılma durumunu ortaya koymaktadır.

Sertifika programlarına katılım sağlamak için yapılması gerekenler nelerdir diye bakıldığında hangi programa üye olmak istiyorsanız o programın detaylarını incelemek önemlidir. İstenen nitelikler ya da kimler katılım sağlayabilir kısımlarından bize uygun olanları tercih edebilirsiniz. Yine bu kısımda belirtilen şartlar yerine getirildiğinde Sertifika programlarına kayıt işlemleri yapılabilmektedir.

Google Skillshop Dijital Pazarlama Sertifikası

Online Eğitim ile Alınabilen Sertifika Programları

Ücretsiz online eğitimler ile sertifika sahibi olmak çok kolay bir hal almıştır. Bu sertifikalarla yetkinliğinizi ortaya koymak çok havalı bir durum olarak bilinir. İş hayatında öncelikli olarak bu konuda birçok alanda yararlanım sağlayabilirsiniz. Hatta kendi işinizin sahibi olabilme imkanı da bu ücretsiz sertifika programları ile mümkün olabilmektedir.

Google Dijital Pazarlama Sertifikası

Online eğitim vererek sertifika alınabilmesini sağlayan ve Google eğitimcileri tarafından özenli ve kaliteli olarak verilen Google Dijital Pazarlama sertifikası başta gelmektedir. Ücretsiz ve online olarak verilen bu programda alınan sertifika onaylı bir eğitim olarak verilmektedir. Aynı zamanda uygulamalı olarak dersler yapılmaktadır. Yaklaşık olarak başlangıç modülünde 26 oturum gerçekleşmekte ve bu 26 oturumun toplam süresi 40 saattir. Size verilen tüm modül dersleri tamamlandıktan sonra Google sertifika aşamasında eğitimciler bir final sınavı ortaya koyuyor. Başarılı bir şekilde tamamlanan final sınavı sonrasında sertifikayı online olarak almanız sağlanıyor. Google Dijital Pazarlama sertifika eğitimi almak isteyenler buraya tıklayarak eğitime katılabilirler.

2020 yılında pandemi dolasıyla oluşan zamanları iyi değerlendirmek amacıyla bende Google Dijital Pazarlama Sertifikası programına katılmıştım. Oldukça bilgi verici eğitimler, bildiklerinizi tazelemek açısından oldukça verimli olduğunu söyleyebilirim. Eğitim sonrasında sertifikamı almıştım. Sertifikama bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gökhan Kuloğlu Sertifikalar
AÖF E-Sertifika Programları

AÖF E-Sertifika Programları

Yine kendi alanında bu işlerde üstat olan Anadolu Üniversitesi, sertifika programları açısından çok başarılı adımlar atmaya başladı. Özellikle son yıllarda oldukça tercih edilmektedir. AÖF E-sertifika programlarına kayıt işlemi için 18 yaşını doldurmuş olan herkes başvuru yapabilmektedir. Başvuranlar için açılacak olan sistem üzerinden derslere erişim sağlanabilmektedir. Aynı zamanda yaklaşık olarak verilen bir ay sonunda online olarak gerçekleştirilecek olan sınav sonucunda başarılı olan adaylara sertifikaları verilmektedir. Bu yıl itibariyle 121 adet sertifika programı bulunmaktadır. AÖF E-Sertifika programlarına katılmak için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ODTÜ Bilgeiş Sertifika Programları

ODTÜ Bilgeiş Sertifika Programları

Ücretsiz olarak sunulan sertifika programlarından başka bir tanesi de çalışmak isteyenlerle işverenler arasında köprü görevi olan ODTÜ’den sertifika Bilgeiş tarafından sunuluyor. Bu program yine ücretsiz olarak kişisel bir gelişim sağlamanız açısından önemli programları bir araya getirmektedir. Siteye giriş yapıldığında önerilen programlar her ne kadar KOBİ destekli olarak görünse de herkes tarafından katılım sağlanacağı bilgisi verilmektedir. Bilgeiş portalına üye olan herkes verilen eğitimlere giriş yapabileceklerdir. Sertifika tanımlaması da yine bu sistem üzerinden yapılmaktadır. Tüm dersler için gerekli kriterler tamamlandıktan sonra yaklaşık olarak 72 saat için de sertifika tanımlanmış olacaktır. ODTÜ Bilgeiş sertifika programlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Semrush SEO Sertifika Programı

Semrush Academy SEO Sertifikası

Semrush Academy sertifika programı ile seo sertifikası alabilirsiniz. Dijital pazarlama konusunda yine çok kaliteli bir eğitimi ön plana çıkartmaktadır. Sertifika programları arasında dikkat çekenler genel olarak SEO ve anahtar kelime Araştırma kurslarıdır. Teknik anlamda birçok detayı vermektedirler. Bu da dijital pazarlama alanında kendi işini kurmak isteyen ya da bu konuda kendini geliştirmek isteyenler için güzel bir eğitim program olarak bilinmektedir. Değişen sürelerde oluşan eğitimlerde istenen kriterler tamamlanarak tek bir online sınav yapılmaktadır. Bu sınavdan başarılı olunduğunda sertifika almaya hak kazanılmaktadır. Semrush Academy SEO sertifikası ile ilgili bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Facebook Blueprint Sertifika Programı

Facebook Blueprint Sertifikası

Bir diğer ücretsiz ve online sertifika programı da Facebook Blueprint Sertifikası olmaktadır. Bu sertifika programı yine son dönemde popülerliğini arttıran programlardandır. Çevrimiçi olarak yapılan sınavlar her ne kadar online olarak düşünülse de gözetmen eşliğinde yapılmaktadır. Sınav süreleri değişkenlik gösteren şekillerde olmaktadır. Sınavlardan başarılı olunmasının ardından sertifika teslimi yapılmaktadır. Aynı zamanda bu sertifika programından başarılı olan adayların İleri seviyede uzmanlık sahibi olduğunuz onaylanır. Facebook Blueprint Dijital Pazarlama sertifikası ile ilgili bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kariyerinize yeni yetenekler kazandırmak size başarıyı getirecektir.

Sertifika Programları İş Yaşamında Nasıl Bir Avantaj Sağlar?

Yukarıda sayılan programlardan alınan sertifikalar sayesinde yetkin olmaktan ziyade kişisel bir gelişim yapma şansınız olmaktadır. Temel olarak verilen eğitimlerin dışında bir üst seviyede alınacak olan program sayesinde de yetkinlik kazanmanız sağlanabilir. Bu nedenle başlanılan eğitimler için temel başlangıç yapıldıktan sonra bir üst seviye eğitimimin alınması çok daha faydalı olmaktadır.

İşverenlerin, çalışanlarında aradıkları en temel özelliklerden bir tanesi de bir konu hakkında yetkinlik sağlamaları olmaktadır. Ücretsiz sertifika programları sayesinde alınacak olan eğitimler ile birlikte genç arkadaşların kendilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır. Çalışma alanınız ile ilgili eğitimler alınabileceği gibi sektör ya da pozisyon değiştirmek isteyenlerin de bu eğitimlerle kendilerini bir üst seviyeye taşımaları söz konusu olacaktır. Aynı zamanda yeni mezun olan ve iş bulma sürecinde de bu tarz gelişim sertifikaları çok fazla iş görecektir. Özellikle CV’lerde kazanımlar kısmına bu tarz sertifikalarınızı ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir