Online Gezebileceğiniz Dünyaca Ünlü Müzeler

online-müzeler

online-müzeler

Tüm dünyadaki koronovirüs salgını yüzünden hepimiz seyahatlerimizi iptal etti, erteledik. Yaz tatilinde hayalini kurduğumuz seyahatlerimizi bir süreliğine erteledik, evde sosyal izolasyon günlerinde, yaratıcı etkinlikler arar olduk. Seyahat edemiyoruz ama yolculuk tutkunuzu yeniden harekete geçirecek etkinlikler yapmaya ne dersiniz? Online gezebileceğiniz dünyaca ünlü müzeler olduğunu biliyor muydunuz? Cevabınız hayır ise, yalnız duymadınız online olarak gezebileceğiniz müzeler var!

Koronavirüs sebebiyle okullara, iş yerlerine, seyahatlere, uçuşlara ara verildi. Bir çoğumuzun planları bozuldu. Evde oturduğumuz sosyal izolasyon günlerinde kitap okumak, film izlemek, müzik dinlemek, oyun oynamak dışında neler mi yapabiliriz? Online olarak dünyanın en ünlü müzelerini  gezebilirsiniz! Koronavirüs sebebiyle karantina altında olduğumuz bu günlerde, online gezebileceğimiz müzeler listemi sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Sağlıklı ve güzel yarınlara kavuştuktan sonra valizinizi hazırlayıp bir yerlere gitme istediğinizi ateşleyecek bu online müze gezisi için yapman gereken basit! Müzelerin sitelerine girerek ücretsiz online müze turlarına katılabilirsiniz. O zaman, şimdi hazırsanız müzelerin sayfalarını açıp geziye başlayalım.

Online British Müzesi

Online British Museum turu
Online British Museum turu

İngiltere’ye gidemiyor olabilirsiniz. Londra gezisi için size güzel çözüm: online British müzesi gezisi yapabilirsiniz. Binlerce tarihi eseri görebileceğiniz British museum websitesine girerek online müze turu yaparak Rosetta taşı, Mısır mumyaları, Lion Hunt Rölyefleri gibi önemli eserleri keşfedin. Sabah kahvenizi hazırlayarak bütün gün boyunca İngiltere’nin en önemli müzesini adım adım görebilirsiniz. Online British Museum turu için tıkla!

Online Louvre Müzesi

Online Louvre Müzesi turu
Online Louvre Müzesi turu

Fransa’nın başkenti Paris’e gidemiyor olabiliriz. O zaman Paris’i evimize getirelim mi? Dünyanın en büyük müzesi, 350 binden fazla tarihi esere ev sahipliği yapıyor. Online Louvre müzesi gezisi ile Mona Lisa, Milo Venüsü, Hammurabi Kanunları, Nike Heykeli gibi önemli eserleri keşfedebilirsiniz. Şimdi, bilgisayarımızın başına oturup online Louvre müzesi turu için tıkla!

Online Guggenheim Müzesi

Online Guggenheim Müzesi turu
Online Guggenheim Müzesi turu

Amerika herkesin hayali olmuştur. Pahalı Amerika uçuşu bileti alamıyor olabiliriz ama şimdi online olarak New York’a gidelim mi? Online Guggenheim Müzesi, modern ve çağdaş dönemlerin önemli eserlerinin sergileniyor. Online olarak spiral merdivenler arasında dolaşıp Frank Llyod Wright tarafından tasarlanan bu müzeyi keşfedelim mi? Online Guggenheim Müzesi turu için tıkla!

Online Orsay Müzesi

Online Orsay Müzesi turu
Online Orsay Müzesi turu

Fransa’nın en önemli sanat müzelerini gezmek vardı diyorsunuz değil mi? O zaman sürpriz! Online Orsay müzesi gezisi yapalım mı? Ünlü empresyonist ressamlardan Monet, Degas, Renoir ve Cezanne gibi sanatçıların eserlerini keşfedebilir; yine Rodin ve Gauguin’in de heykellerini görebilirsiniz. Online Orsay müzesi turu için tıkla!

Online Pergamon Müzesi

Online Pergamon Müzesi turu
Online Pergamon Müzesi turu

Bir zamanlar ülkemizde Bergama ve Milet’te yer alan önemli eserleri Berlin’e gitmeden de görebileceğinizi söylesem? Anadolu’dan getirilen Babil İştar Kapısı ve Pergamon Altarı gibi eserleri online Pergamon müzesi gezisi yaparak görebilirsiniz. Online Pergamon müzesi turu için tıkla!

Online Van Gogh Müzesi

online van gogh müzesi turu
Online Van Gogh Müzesi turu

Amsterdam her zaman en çok seyahat edilen şehirlerden olmuştur. Amsterdam’ın önemli ressamlarından Vincent Van Gogh’un eserleri evden oturarak gezebileceğinizi biliyor muydunuz? 37 yıllık yaşamına 2000’e yakın eser sığdıran sanatçının eserlerini online Van Gogh müzesi gezisiyle görebilirsiniz. Sanatçının eserleri bir tuşla evinizden oturduğunuz yerden gezme için online Van Gogh müzesi turu için tıkla!

Online Uffizi Galerisi

Online Uffizi Galerisi turu
Online Uffizi Galerisi turu

Rönesans eserlerini sevmeyenimiz yoktur. Özellikle Floransa’da Medici ailesinin katkılarıyla oluşturulan rönesans sanat mirasını keşfetmek herkesin hayali olmuştur. Online Uffizi Galerisi gezisinde Botticelli, Lippi, Giotto ve Caravaggio gibi önemli isimlerin eserlerini keşfedebilirsiniz. Hazır evde otururken zamanımız varken dünyaca ünlü rönesans sanatçılarının eserleri keşfedebilirsiniz. Online Uffizi Galerisi turu için tıkla!

Diğer Online Gezebileceğiniz Müzeler

  • Vatikan Müzesi
  • Metropolitan Sanat Müzesi
  • Ermitaj Müzesi
  • Panorama 1453 Tarih Müzesi
  • Dali Müzesi
  • İstanbul Oyuncak Müzesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir